İYİ Parti’de toplu istifalar sürüyor: Ortahisar ilçe teşkilatı da düştü

İYİ Parti Trabzon İl Yönetiminin istifalar sonrası düşmesinin ardından bu kez de Ortahisar ilçesinde peş peşe istifalar yaşandı. İYİ Parti Ortahisar ilçe teşkilatı da istifalar sonrası düştü.

İYİ Parti Ortahisar İlçe Başkanlığı yönetiminde yer alan 45 yönetim kurulu üyesinden 33’ünün istifa etmesiyle ilçe yönetimi düştü.

3 gün önce Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık parti üyeliğinden istifasını açıklamış, dün de İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Fatma Başkan da görevinden istifa ettiğini duyurmuştu. Fatma Başkan’ın görevinden istifası sonrası İYİ Parti Trabzon İl Yönetim Kurulu’nu oluşturan 80 üyenin 62’si de görevinden istifa etti ve yeter sayının sağlanamadığı için il yönetimi düştü.

‘KORAY AYDIN’A VEFASIZLIK YAPILDI’

Bugün İYİ Parti Ortahisar İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan İYİ Parti Ortahisar İlçe Başkanı Erdal Uzun, “2023 ve 2024 seçimlerinde partimizin takip ettiği strateji, uyguladığı politika ve özellikle yerel seçimlerdeki muhalefete muhalefet etme söylemi, seçmen nezdinde kabul görmemiş ve İYİ Parti’nin oyları günden güne erimiştir” dedi.

Açıklamasında, olağanüstü kurultay sürecine de değinen Uzun, Kurultay sürecinde yaşanan haksızlıklar ve hukuksuzlukları eleştirerek, İYİ Parti’nin kurultayda milletten uzaklaştığı ve hukukunun çiğnendiği dile getirdi.

İYİ Parti’de siyaset yapma imkanın kalmadığını dile getiren Uzun, “Bizler Koray Aydın’dan bağımsız olarak, kendisine yapılan vefasızlıkları, önünün kesilmesi için oynanan oyunları ve kurultay sürecinde yapılan haksızlıkları içimize sindiremiyoruz” açıklaması yaptı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir